KTO SME

Ak hľadáte pokojné miesto, ktoré poskytuje priestor na oddych i zábavu, či stredisko, odkiaľ môžete podniknúť množstvo zaujímavých výletov, prípadne sa túžite vymaniť spod mestského ruchu a smogu, ste u nás správne. Horský hotel spolu s chatovou osadou sú obklopené čarovnou prírodou pohoria Vtáčnik a ideálne pre rekreačno-relaxačné pobyty detí i dospelých.

 

VTEDY A DNES

História hotela Lomy (pôvodný názov Medika – Lomy) sa začala písať koncom sedemdesiatych rokov minulého storočia, kedy sa rozhodlo o vybudovaní zariadenia na rekreačné účely. V apríli 2017 uplynulo 35 rokov odvtedy, čo sa začalo s výstavbou hotela. O sedem rokov neskôr sa tu mohli ubytovať prví hostia. Ako nám staré kroniky hovoria, cítili sa tu dobre a odnášali si odtiaľto mnoho nezabudnuteľných zážitkov. Hoci už od tých čias pretieklo v horskom potoku veľa vody a hotel prešiel viacerými zmenami a rekonštrukciami, dve veci zostávajú nezmenené. Čarovná príroda a maximálne úsilie o spokojnosť hostí, ktorí Horský hotel Lomy navštívia.

 

PRI AKÝCH PRÍLEŽITOSTIACH SME NAJČASTEJŠIE VYHĽADÁVANÍ

Výnimočná poloha a prostredie, v ktorom sa nachádzame, kapacita ubytovania aj poskytované služby nás robia vyhľadávaným strediskom pre rôzne spoločenské udalosti a  pobyty rozličného charakteru. Svadby, oslavy, teambuildingy, školy v prírode i letné tábory, firemné akcie a školenia, športové sústredenia aj rodinné dovolenky – to všetko sa už odohrávalo mnohokrát v našich priestoroch. Sme ideálnym miestom pre menšie i väčšie kolektívy, deti i dospelých, v letnom i zimnom období. Areál hotela má rozlohu 2,7 hektára a využiť ho možno pre rozličné aktivity.

 

ČO MÁTE U NÁS K DISPOZÍCII

Ubytovanie

Na ubytovanie slúži hlavná budova so zrekonštruovanými izbami s celkovým počtom lôžok 71 (s prístelkami 113) a chatová osada s 15 zrubovými chatkami s celkovou kapacitou 105 lôžok.  (Viac informácií o ubytovaní nájdete tu.)

Stravovanie

Hostia majú k dispozícii klimatizovanú jedáleň, ktorú je možné rozdeliť na dva samostatné celky pomocou posuvnej steny. Ide o ideálne riešenie najmä pre rôzne kongresy, kedy sa z jednej časti stáva prednáškový a z druhej stravovací priestor. Jedáleň upravená pre výdaj stravy pojme 140 osôb. Rozdelením vieme zabezpečiť 120 miest v prednáškovej a 80 miest v stravovacej časti. Súčasťou jedálne je aj barový pult (v prevádzke na vyžiadanie podľa dohody) a kaviarenský kútik. Vyhradený priestor jedálne môže slúžiť  podľa potreby ako parket. Je možné objednať si raňajky, obedy a večere, ktoré sa pripravujú priamo v hotelovej kuchyni. O dobrú chuť a obsluhu sa stará profesionálny personál.

Spoločenské, úžitkové priestory a relax

Najmä pre rôzne kolektívy sú určené  kongresová miestnosť s kapacitou 35 osôb (úprava pre rokovania – 20 osôb, úprava pre prednášky – 35 osôb), spoločenská miestnosť (to je tá vstupná hala s tulivakmi), tréningová miestnosť s biliardovým a pingpongovým stolom. Zabaviť deti možno v detskom kútiku. Na objednávku vopred je k dispozícii tiež sauna a služby maséra.

Vonkajšie priestory hotelového areálu

Vonku sa nachádza multifunkčné a trávnaté ihrisko, bazén s rozmermi 15 x 9 x 1,2 m, amfiteáter so zastrešeným pódiom, ohnisko a detské preliezačky.  V bezprostrednej blízkosti sú les, lúky, potok i malé jazierko.

 

AKO SA STARÁME O HOSTÍ

Prívetivo, priateľsky, s úsmevom a hlavne profesionálne. Vynakladáme všetko úsilie na to, aby sme splnili očakávania hostí a zabezpečili ich maximálnu spokojnosť. Veríme, že dobrá atmosféra prispieva k celkovému komfortu a spríjemňuje každý pobyt.

AKO SA KU NÁM DOSTANETE

Vydáte sa plní elánu a radosti do okresu Prievidza. Ak sa dostanete na cestu, ktorá spája Partizánske a Žarnovicu, vedzte, že ste na dobrej ceste. Ak idete smerom od Partizánskeho, zbystrite pozornosť, akonáhle prekročíte hranice obce Horná Ves. Dva kilometre za touto obcou totižto bude odbočka doľava, ktorou zídete z hlavnej cesty a významne sa tým priblížite k cieľu. Po odbočení sa dostanete na cestnú komunikáciu (upozorňujeme, že nie prvej a možno ani druhej triedy, ale autá i autobusy ju bez problémov zvládnu), kde vám bude vďaka hustnúcej zeleni, krásnym stromom a kríkom jasné, že sa vzďaľujete od civilizácie. Tento úsek bude dlhý 5 kilometrov a informačné tabule vás ním bezpečne dovedú až ku nám.

Cesta od nás je rovnaká, len s tým rozdielom, že musíte začať na konci a zrejme sa vám nebude veľmi chcieť:)

 

VIAC INFORMÁCIÍ

Chýbajú Vám nejaké informácie o našom hoteli a službách? Radi by ste sa dozvedeli viac? Neváhajte nás kontaktovať, radi zodpovieme vaše otázky.