Project Description

Lyžovanie na okolí

L

 

 

 

SKI Hubačov, Nová Baňa (oblasť: Pohronský Inovec, región: Pohronie, Okres: Žarnovica) – 21 km

Lyžiarske stredisko ponúka jednu zjazdovku s dĺžkou 1 km, ktorá je vhodná pre pokročilých lyžiarov a zjazdovku s dĺžkou 1,4 km, vhodnú pre menej zdatných a pre tých, ktorí len začínajú s lyžovaním. K dispozícii je aj jedna freeride trať dlhá 1,1 km s rôznymi atrakciami.

SKI Cigeľ, Sebedražie (oblasť: Vtáčnik, región: Horná Nitra, Okres: Prievidza) – 26 km

Lyžiarsky areál ponúka lyžiarsky vlek, umelo osvetlenú zjazdovku s celkovou dĺžkou 800 metrov a prevýšením 195 m. Stredisko disponuje zasnežovacím systémom, vďaka čomu je celá zjazdovka č. 1 pokrytá súvislou vrstvou snehu. Pri priaznivých snehových podmienkach sa používa aj druhá zjazdovka s dĺžkou 500 m.

SKI BLANC, Ostrý Grúň (oblasť: Vtáčnik, región: Pohronie, Okres: Žarnovica) – 32 km

Údolná stanica strediska sa nachádza vo výške 450 m nad morom. V stredisku premávajú štyri vleky.  K dispozícii je 5 zjazdoviek s dĺžkou od 70 – 800 m. Dopravná kapacita strediska je 1350 osôb/hod. Stredisko je vybavené zariadením na výrobu technického snehu a umelým osvetlením.

Salamandra Resort, Banská Štiavnica (oblasť: Štiavnické vrchy, región: Pohronie, Okres: Banská Štiavnica) – 44 km

Moderné a technicky vysokokvalitné stredisko v nadmorskej výške 580 m na okraji obce Hodruša-Hámre ponúka lyžiarom ideálne športové vyžitie na stredne náročnej zjazdovke s dĺžkou 1400 m a prevýšením 271 m.

SKI TMG REMATA, Ráztočno (oblasť: Kremnické vrchy, región: Horná Nitra, Okres: Prievidza) – 44 km

Zjazdovka v lyžiarskom stredisku je dlhá 500 m, malý lesík ju rozdeľuje na 2 časti. Jej charakter a prevýšenie 90 m ju radí medzi stredne náročné zjazdovky. Lyžiarsky svah má večerné osvetlenie a je umelo zasnežovaný. Stredisko je bezbariérové a vhodné aj pre telesne postihnutých športovcov.